VELKOMMEN TIL VL38 I AARHUS

VL38 er et eksklusivt netværk for virksomhedsledere i Østjylland.

Vores formål er et skabe en tæt relation mellem klubbens medlemmer i form af oplevelse, dialog og sparring om ledelsesrelaterede emner.

VL38 afholder medlemsmøder 10 gange årligt, hvor vi gennem foredrag, virksomhedsbesøg og debatmøder udveksler erfaringer og formidler impulser om virksomhedsledelse.

MEDLEMSLISTE

Nedenfor finder du en liste over medlemmerne af VL38

Allan Aagaard

Allan Aagaard

Direktør

Aarhus Teater

Tel. 8933 2300 / 4080 2794
allan.aagaard@aarhusteater.dk

Anders Dahlstrup

Anders Dahlstrup

Direktør

 

Tel. 2234 7607
anders@dahlstrup.dk

Astrid Gade Nielsen

Astrid Gade Nielsen

Vice President, Group Communications

Danish Crown

Tel. 8919 1919

 

Bent Hübertz

Bent Hübertz

CMO

KLS Grafik A/S

Tel. 2445 0535
benthubertz@gmail.com

Betina Harugaard Heron

Betina Harugaard Heron

Business Unit Director

NIRAS

Tel. 8732 3232 / 60 400 491
bhh@niras.dk

Bo Helligsøe

Bo Helligsøe

Direktør

 Crescendo A/S

Tel. 2020 9907
bh@crescendo.dk

Brita Andersen

Brita Andersen

Museumsdirektør

Gammel Estrup – Herregårdsmuseet

Tel. 8648 3001 / 3146 3001
ba@gammelestrup.dk

Gurli Smed

Gurli Smed

VP Finance

Dovista A/S

Tel. 6025 1639
gsm@dovista.com

Henning Forsberg

Henning Forsberg

Områdedirektør

Nykredit Mægler A/S

Tel. 2020 9889
hfj@nykredit.dk

Henrik Bech

Henrik Bech

COO

USERIT

Tel. 4040 7035
hbe@userit.dk

Hosea Dutschke

Hosea Dutschke

Direktør

Arhus Kommune – Sundhed og Omsorg

sek@mso.aarhus.dk

Jaob Vittrup

Jaob Vittrup

Administrerende direktør

NRGI

Tel. 7222 6456 / 6155 0510

Jan Sass Hvass

Jan Sass Hvass

Head of SCM & Procurement

Emerson

Tel. 2120 8030
jan.hvass@emerson.com

Jens Funder Berg

Jens Funder Berg

Administrerende direktør

Visiolink ApS

Tel. 2030 4651
jfb@visiolink.com

Jesper Aa. Rasmussen

Jesper Aa. Rasmussen

Advokat

Kromann Reumert

Tel. 2019 7438
jr@kromannreumert.com

Jonas Dahl

Jonas Dahl

Hospitalsdirektør

Regionshospitalet Randers

Tel. 2974 4145

Kim Risager

Kim Risager

Arkitekt, partner

Arkitema K/S

Tel. 7011 7011
kir@arkitema.dk

Kim Kofod Hansen

Kim Kofod Hansen

Udviklingsdirektør

Regional Udvikling, Region Midt

Tel. 2030 4304
kim.kofod.hansen@ru.rm.dk

Klaus Lantz

Klaus Lantz

Chefkonsulent

Grundfos

Tel. 5144 9395 / 2246 9007

Lone Eibye Mikkelsen

Lone Eibye Mikkelsen

Rektor

Aarhus Katedralskole

Tel. 2812 8265
lone.e.mikkelsen@akat.dk

Lone K. Storgaard

Lone K. Storgaard

Administrerende direktør

Design Concern A/S

Tel. 8676 1022 / 4062 1484
lks@designconcern.com

Michael Bach

Michael Bach

Partner

Deloitte

Tel. 2164 5510
mbach@deloitte.dk

Mona Juul

Mona Juul

Folketingsmedlem (K)

Ordfører for erhverv, forbrug, IT og bolig

Tel. 6162 3202
mona.juul@ft.dk

Nina Carlslund

Nina Carlslund

Hoteldirektør

Scandic Aarhus City

Tel. 8931 8115 / 2368 0471
nina.carlslund@scandichotels.com

Peter Mahler

Peter Mahler

Direktør

Please Wait to be Seated

Tel. 2013 1417
m@hler.dk

Peter Thorsgaard

Peter Thorsgaard

Salgs- og Udviklingschef

Enggaard A/S

Tel. 8620 3380 / 6163 8390
peter.t@enggaard.dk

Simon Schiølin

Simon Schiølin

Direktør, Rådgiver, Foredragsholder

Schiølin

Tel. 2999 2801
simon@schiolin.dk

Søren Bach

Søren Bach

Administrerende direktør

 

Tel. 6168 1112
soren@bach.nu

Søren Bunk

Søren Bunk

Administrerende direktør

DIS Dansk IngeniørService A/S

Tel. 2422 2050
sbu@d-i-s.dk

Søren Eskildsen

Søren Eskildsen

CEO

Trifork A/S

Tel. 5076 1100
ses@trifork.com

Søren Ravn

Søren Ravn

Administrerende direktør

Billetten A/S

Tel. 2249 5621
soren@billetten.dk

Sten Tiedemann

Sten Tiedemann

Rektor

Folkeuniversitetet i Aarhus

Tel. 2217 0566

Terje Vammen

Terje Vammen

Direktør & Partner

Silverbullet

Tel. 2986 1515
tv@silverbullet.dk

Torben R. Rasmussen

Torben R. Rasmussen

Områdedirektør

Sydbank A/S

Tel. 2484 5482
torben.rasmussen@sydbank.dk

KONTAKT VL38

Hvis du vil i kontakt med VL38 så ring eller skriv til vores formand Anders Dahlstrup på telefon 2532 6207 eller ad@energimuseet.dk

Dansk Selskab for Virksomhedsledelse.