VELKOMMEN TIL VL38 I AARHUS

VL38 er et eksklusivt netværk for virksomhedsledere i Østjylland.

Vores formål er et skabe en tæt relation mellem klubbens medlemmer i form af oplevelse, dialog og sparring om ledelsesrelaterede emner.

VL38 afholder medlemsmøder 10 gange årligt, hvor vi gennem foredrag, virksomhedsbesøg og debatmøder udveksler erfaringer og formidler impulser om virksomhedsledelse.

MEDLEMSLISTE

Nedenfor finder du en liste over medlemmerne af VL38

Allan Aagaard

Allan Aagaard

Direktør

Aarhus Teater

Tel. 8933 2300 / 4080 2794
allan.aagaard@aarhusteater.dk

Anders Dahlstrup

Anders Dahlstrup

Direktør

Dahlstrup Ventures ApS

Tel. 2234 7607
anders@dahlstrup.dk

Astrid Gade Nielsen

Astrid Gade Nielsen

Vice President, Group Communications

Danish Crown

Tel. 2686 9200
gade@danishcrown.dk

Betina Harugaard Heron

Betina Harugaard Heron

Vice President, Environment & Wind

NIRAS

Tel. 8732 3232 / 6040 0491
bhh@niras.dk

Bo Helligsøe

Bo Helligsøe

Direktør

Crescendo A/S

Tel. 2020 9907
bh@crescendo.dk

Brita Andersen

Brita Andersen

Museumsdirektør

Gammel Estrup – Herregårdsmuseet

Tel. 8648 3001 / 3146 3001
ba@gammelestrup.dk

Geeta Scmidt

Geeta Scmidt

VP and Co-Founder, Humio

Crowdstrike

Tel. 2021 5590
geeta.schmidt@crowdstrike.com

Gurli Smed

Gurli Smed

Vice President - Finance Business Partner

KK Wind Solutions A/S

Tel. 9692 4670
gsmed@kkwindsolutions.com

Henning Forsberg

Henning Forsberg

Områdedirektør

Nykredit Mægler A/S

Tel. 2020 9889
hfj@nykredit.dk

Henrik Bech

Henrik Bech

COO

User IT

Tel. 4040 7035
hbe@userit.dk

Hosea Dutschke

Hosea Dutschke

Direktør

Arhus Kommune – Sundhed og Omsorg

sek@mso.aarhus.dk

Jacob Vittrup

Jacob Vittrup

Administrerende direktør

NRGI

Tel. 7222 6456 / 6155 0510
javi@nrgi.dk

Jan Sass Hvass

Jan Sass Hvass

Koncern Indkøbsdirektør

TAJCO GROUP A/S

Tel. 2120 8030
jsh@tajco-group.com

Jens Funder Berg

Jens Funder Berg

Administrerende direktør

Visiolink ApS

Tel. 2030 4651
Jens.Funderberg@vitecsoftware.com

Jesper Aa. Rasmussen

Jesper Aa. Rasmussen

Advokat

Kromann Reumert

Tel. 2019 7438
jr@kromannreumert.com

Jonas Dahl

Jonas Dahl

Hospitalsdirektør

Regionshospitalet Randers

Tel. 2974 4145
jd@rm.dk

Kim Risager

Kim Risager

Direktør, partner

Arkitema K/S

Tel. 7011 7011
kir@arkitema.dk

Kim Kofod Hansen

Kim Kofod Hansen

Udviklingsdirektør

Regional Udvikling, Region Midt

Tel. 2043 4304
kimhae@rm.dk

Klaus Lantz

Klaus Lantz

Senior HR Manager, HRBP

Grundfos Holding A/S

Tel. 5144 9395 / 2246 9007
klaus.lantz@gmail.com

Lone Eibye Mikkelsen

Lone Eibye Mikkelsen

Rektor

Aarhus Katedralskole

Tel. 2812 8265
le@akat.dk

Lone K. Storgaard

Lone K. Storgaard

Administrerende direktør

Design Concern A/S

Tel. 8676 1022 / 4062 1484
lks@designconcern.com

Michael Bach

Michael Bach

Partner

Deloitte

Tel. 2164 5510
mbach@deloitte.dk

Mona Juul

Mona Juul

MF

Folketinget

Tel. 6162 3202
mona.juul@ft.dk

Nina Carlslund

Nina Carlslund

General Manager

Scandic Aarhus City

Tel. 8931 8115 / 2368 0471
nina.carlslund@scandichotels.com

Peter Mahler

Peter Mahler

Direktør

Please Wait to be Seated

Tel. 2013 1417
peter@pleasewaittobeseated.dk

Peter Thorsgaard

Peter Thorsgaard

Salgs- og Udviklingschef

Enggaard A/S

Tel. 8620 3380 / 6163 8390
peter.t@enggaard.dk

Simon Schiølin

Simon Schiølin

Direktør, Rådgiver, Foredragsholder

Schiølin

Tel. 2999 2801
simon@schiolin.dk

Sten Tiedemann

Sten Tiedemann

Rektor

Folkeuniversitetet i Aarhus

Tel. 2217 0566
st@fuau.dk

Søren Bach

Søren Bach

CEO. Board proffesionel

ORIS Tandlægerne, m.f

Tel. 6168 1112
soren@bach.nu

Søren Bunk

Søren Bunk

Administrerende direktør

DIS Dansk IngeniørService A/S

Tel. 2422 2050
sbu@d-i-s.dk

Søren Eskildsen

Søren Eskildsen

CEO

Trifork A/S

Tel. 5076 1100
ses@trifork.com

Søren Ravn

Søren Ravn

Administrerende direktør

Billetten A/S

Tel. 2249 5621
soren@billetten.dk

Terje Vammen

Terje Vammen

Senior Director & Partner

Silverbullet Research and Insights

Tel. 2986 1515
tv@silverliningresearch.com

Torben R. Rasmussen

Torben R. Rasmussen

Områdedirektør

Sydbank A/S

Tel. 2484 5482
torben.rasmussen@sydbank.dk

KONTAKT VL38

Hvis du vil i kontakt med VL38 så ring eller skriv til vores formand Nina Carlslund på telefon 8931 8115 eller nina.carlslund@scandichotels.com

Dansk Selskab for Virksomhedsledelse.